Jak przebiega proces rekrutacji prowadzony przez agencję pośrednictwa pracy?

Powierzając proces rekrutacji w ręce specjalistów z agencji pośrednictwa pracy, pracodawca może być spokojny, że sprawą zajmują się profesjonaliści. Zlecenie rekrutacji firmie zewnętrznej jest także elementem budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy. Firmy rekrutacyjne zatrudniają konsultantów wyspecjalizowanych w zakresie zarządzania personelem w różnych branżach. Przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi i technik rekrutacji, fachowcy z agencji doradztwa personalnego są w stanie wybrać odpowiedniego kandydata, który zwiąże się z organizacją na dłużej.

Co obejmuje usługa rekrutacyjna?

Usługa rekrutacyjna prowadzona przez agencję pośrednictwa pracy ARFA HR, obejmuje przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego od momentu określenia wymagań pracodawcy dotyczących kandydata, przez poszukiwanie właściwych osób, przeprowadzanie z nimi rozmów, po zarekomendowanie najlepszych kandydatów. Następnie klient decyduje o zatrudnieniu osoby spośród przedstawionych przez nas kandydatów.

Pośrednictwo pracy – same korzyści

Współpraca z naszą agencją rozpoczyna się od określenia wymagań oraz stworzenia profilu stanowiska, na które prowadzona będzie rekrutacja. Jest to bardzo istotny etap współpracy. Precyzyjne określenie jaką osobę chcemy zatrudnić, jakie powinna mieć wykształcenie, doświadczenie, osobowość, jest kluczowe dla powodzenia rekrutacji. Na podstawie opisu stanowiska pracy tworzy się profil wymagań stawianych wobec kandydata. Określa on kompetencje i cechy, które są pożądane w kontekście danego stanowiska. Definiuje również zakres zadań przypisanych do danego stanowiska, określa cechy idealnego kandydata w kontekście tego stanowiska. Poziom wymagań musi realnie odpowiadać potrzebom. Współpracujemy z pracodawcami na podstawie umowy. Po zawarciu umowy, nasza agencja rozpoczyna poszukiwanie kandydatów. Korzystamy m. in. z własnej bazy kandydatów, portali ogłoszeniowych, mediów społeczościowych, direct search).

Kolejnym etapem naszej pracy jest selekcja zgłoszonych aplikacji rekrutacyjnych – następuje wybór najlepszych kandydatów, którzy są zaproszeni na rozmowę do naszej agencji pośrednictwa pracy. Przeprowadzamy wstępne rozmowy rekrutacyjne z kandydatami, mające na celu wyłonienie osób najlepiej spełniających wymagania oraz przekazujemy cv wybranych osób do pracodawcy.

Pracodawca zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne wybranych kandydatów oraz podejmuje decyzję o zatrudnieniu osoby, która najlepiej spełnia stawiane wymagania. W momencie zatrudnienia pracownika, agencja pobiera opłatę za przeprowadzenie procesu rekrutacji.