phishing, wyłudzenie danych, atak hakera, utrada danych wrazliwych, tajemnica firmy

“Phishing – rozpoznawanie, metody przeciwdziałania”

Phishing – jest to bardzo niebezpieczna, ale prosta i skuteczna metoda ataku hakerskiego na system informatyczny, której celem jest wyłudzenie danych i haseł dostępowych.

Nikt nie jest bezpieczny, ani firma, ani osoba prywatna. Ten rodzaj ataku ma na celu pozyskanie przez hakera naszych danych wrażliwych, danych stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa, w tym haseł do bankowości, haseł do firmowych systemów SCM, MRP, ERP oraz innych danych, które stanowią wartość gospodarczą.

Wystarczy nasza nieuwaga, jeden pozornie zwyczajny e-mail i w efekcie nasza poczta e-mailowa, dane i informacje zapisane na komputerze, stają się łupem Phishera.

Jak groźne jest to zjawisko, niech świadczy fakt, że co miesiąc powstaje ok. 1,5 mln nowych stron internetowych, z których hakerzy dokonują ataków Phishingowych. Straty z tytułu utraty danych i pieniędzy w związku z atakami Phishingowymi, sięgają miliardów dolarów.

W skali globalnej, ponad 90 % utraconych przez firmy i osoby danych, jest wynikiem ataków Phishingowych.

Jak więc skutecznie rozpoznawać takie ataki? Jak im zapobiegać? Jak chronić nasze pieniądze, dane wrażliwe i tajemnice przedsiębiorstwa?

W tym celu przygotowaliśmy szkolenie o tematyce “Phishing – rozpoznawanie, metody przeciwdziałania”, dedykowane  dla:

– Pracowników firm

– Kadry menadżerskiej

– Prezesów

– Osób prywatnych.

Jeśli chcesz skutecznie zapobiegać atakom Phishingowym, utracie danych i pieniędzy, zapoznaj się z naszą ofertą szkoleniową i skontaktuj się z nami.

Możemy także przygotować i przeprowadzić test sprawdzający podatność pracowników na tę formę ataku.

Całość zagadnień możemy zrealizować także online.

Nie czekaj, nie daj się złowić Phisherowi!