Zrób sobie prezent…

Szybkimi krokami nadchodzi koniec roku, a wraz z nim po raz kolejny zaczynamy snuć plany na następny. Zawsze w tym okresie warto zastanowić się jaki był ten mijający rok. Co udało się nam zrealizować z poprzednich postanowień noworocznych, co osiągnęliśmy, co nas inspiruje, z czego jesteśmy zadowoleni, a co nie do końca nam wyszło. Takie podsumowanie to świetny punkt wyjścia do wytyczenia sobie celów na kolejny rok.

Często nasze plany dotyczą kariery zawodowej. Warto zadać sobie pytanie w jakim jej punkcie jesteśmy. Czy jesteśmy zadowoleni z pracy, z zajmowanego stanowiska, możliwości rozwoju, atmosfery w firmie? Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie: co daje nam satysfakcję w obecnej pracy? Realizacja jakich zadań sprawia nam przyjemność? Co tak naprawdę chcemy robić? Czy się rozwijamy?

Takie rozważania często pokażą jak wiele udało się osiągnąć w ciągu mijającego roku. Jeśli odpowiedzi są pozytywne i konkretne, to super.

Ale skoro tyle udało się zrobić, to dlaczego nie sięgnąć po więcej?  A może pora na awans? Zmianę pracy? Doskonalenie języka? Podniesienie kompetencji zarządczych i interpersonalnych?

Również w przypadku gdy dokonane podsumowanie nas nie satysfakcjonuje, czujemy się zawodowo wypaleni, oczekujemy większych zmian, weźmy sprawy w swoje ręce. Podejmijmy wyzwanie i zmieńmy swoje życie zawodowe. Jeśli nie zrobimy tego teraz, to kiedy?  Może nowy pracodawca, nowa branża…? Z własnych doświadczeń wiemy, że to możliwe.

Zespół ARFA HR życzy wszystkim realizacji celów i marzeń w 2018 r. Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Pomyślności w Nowym Roku.